Published On: 10 Shkurt, 2016

USA nuk mbështet Edi Ramën, Kerry në Tiranë vetëm për të strehuar Muxhaidinët Iranianë

Lajmi i sotëm që përhapi Gazeta Sot se Sekretari i Shtetit John Kerry vjen në Tiranë me axhendën për të sistemuar 3000 Muxhaidinë opozitar iranian ngjau thjesht si një thashethem. Madje mediat pranë qeverisë u munduan ta kalonin në heshtje duke mos i dhënë rëndësi.

Por shpërthimi i rrjeteve sociale mbi këtë super lajm të mbajtur fshehur, detyroi Kryeministrin të urdhëronte Top Channel për ta zbukuruar si njoftim, duke prishur planin e Ramës që kryefjala e 14 Shkurtit të ishte mbështetja amerikane ndaj tij.

Në fakt Rama nuk ja doli dot ta shfrytëzonte vizitën e Kerryt për kapital politik, dhe ti jepte indirekt mesazh Metës se USA është me mua dhe jo me ty. Z

bardhja e paautorizuar e axhendës së vërtetë të Sekretarit të Shtetit tregoi se Rama pas dështimit me armët kimike po vihet sërish në provë për të zbatuar urdhërat e SHBA, duke strehuar Muxhaidinët Iranianë.

Ajo që nuk eci siç duhet nga kjo strategji për të përfituar në publik simpati, ishte fakti se Endri Fuga u gjet i papërgatitur për të glorifikuar Edi Ramën me mesazhet e komanduara ndaj mediave.

Tani gjithë vëmendja e mediave dhe publikut do shkojë vetëm tek kërshëria për të ditur sa muxhaidinë do vijnë, ku do strehohen, kush do i ushqejë dhe çfarë përfiton populli shqiptar nga kjo bujari e shtirur e Kryeministrit…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...