Published On: 24 Shtator, 2016

Urimi trishtues për Adem Demaçin. Mos prano me dekë që Serbia ta zbulojë turpin tënd. Mos e merr popullin n’qafë!

 • Baca Sinan tuj pi çaj me boksierin e famshëm Muhamed Alin në SHBA

Adem, sot edhe ti i mbushe 81-vjet! Unë, si “shok” yti i ushtrisë (ti ishe sekretar politik në APJ (1965) e ne ishim ushtar që nuk guxonim me të fol shqip), i lutem Zotit të t’dhuroj edhe shumë ditëlindje tjera, deri në ditën e triumfit të ideve të Ballit Kombëtar.

Unë e di mirë, se ty kjo puna e Ballit t’shkakton kokëdhimbje të madhe, sepse ta kujton Metush Krasniqin, ta kujton Ernest Koliqin, Xhafer Devën, Bedri Pejanin, Qazim Bllacën, Mefailat, Xhem Hasën, Fuat Dibrën, Mehmet Gradicën dhe mija dëshmorë tjerë të Luftës së Dytë Botnore, të cilët, ti i ke lanë pasdore qëllimisht dhe ke ba propagandë kundër tyre për hatër të ideologjisë sllavokomuniste t’Enver Hoxhës, Rankoviqit e Titos.

Edhe njëherë, urime ditëlindjen e t’dhashtë Zoti guximin me dalë e me folë dhe me i kallxue t’vërteten popullit shqiptar. Mos prano me dekë e me dalë Serbia me fotografi të realitetit që ka ekzistue në APJ. Mos e merr popullin n’qafë!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Vasil Shanto thotë:

  Per Enverizem ka ra ne burg Adem Demaqi .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. gezim maloku thotë:

  Falenderoj Patriotin Bacen Sinan, per burrenine knudrejt nje “Heroi” te perlyer me gjakun e viktimave te luftes kinder okupatoreve slave, te cileve me zell u Kane sherbyer Tradhetaret Fadil e Enver Hoxha si dhe adhuruesit e tyre, si Demaci.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...