Published On: 13 Maj, 2016

Urimi i veçantë i Pacollit për FIFA

Presidenti i AKR’së Behgjet Pacolli e ka uruar Kosovën për pranimin në FIFA nga selia e këtij institucioni.
“Thank you FIFA! Urime Kosova! Duke e ndjekur drejtpërsëdrejti Kongresin e 66-të të FIFA-s, i cili është duke u mbajtur në Meksikë. Në emrin tim personal dua të uroj të gjithë popullin kosovar për arritjen dhe fitoren e radhës – Anëtarësimi i plotë në FIFA! Kosova sapo është votuar nga 141 shtete. Urime, miqtë e mi! Sot u vërtetua që e ”premtja e zezë” nuk ekziston për ne!”, shkruan Pacolli në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...