Published On: 7 Maj, 2016

Urimi i LDK-së, për fitoren e re të krimit të organizuar në PDK


  • Lidhja Demokratike e Kosovës e ka uruar Partinë Demokratike të Kosovës për Konventën e sotme, si dhe zgjedhjen e kryetarit të ri të partisë.

Sipas një komunikate, kryetari i LDK-së Isa Mustafa i ka uruar suksese kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, duke shprehur besimin në bashkëpunim të mëtejmë në kuadër të përpjekjeve të përbashkëta të shoqërisë dhe skenës politike kosovare.

Mustafa ka shprehur besimin se ky bashkëpunim do të jetë edhe në fushën e zhvillimit ekonomik, në fuqizimin e shtetit, në miqësi të vazhdueshme me SHBA-të, vendet e BE-së dhe shtetet tjera mike.

“Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa i uron suksese z. Kadri Veseli në këtë detyrë, duke shprehur besimin në bashkëpunim të mëtejmë në kuadër të përpjekjeve të përbashkëta të shoqërisë dhe skenës politike kosovare për avancimin e proceseve integruese euroatlantike, për zhvillim ekonomik dhe fuqizim të shtetit, në miqësi të vazhdueshme me SHBA-të, vendet e BE-së dhe shtetet tjera mike”, thuhet në komunikatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...