Published On: 21 Prill, 2016

“Urime Kosovë! Urime Isë!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i është gëzuar fitores së Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës.

“Majlinda Kelmendi ngriti lartë simbolet shtetërore të Republikës së Kosovës në Rusi, duke i dhënë vendit tonë një sukses të jashtëzakonshëm”, ka shkruar Mustafa duke thënë se në më pak se 24 orë, tri suksese kulmore.

“Sot Majlinda u shpall Kampion i Evropës duke fituar medalje të artë, në Kazan të Rusisë dhe Nora Gjakova fitoi medalje të bronztë, kurse mbrëmë Sigal Prishtina u bë Kampion i Ballkanit në Basketboll. Me këtë ritëm të sukseseve në sport dhe lëmenjtë tjerë të jetës, ky vit mund të hyjë në histori për rezultate kulmore”, shkruan më tej Mustafa, teksa përfundon duke thënë se duhet të punojmë së bashku që ta bëjmë realitet një gjë të tillë, “Urime Kosovë!”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...