Published On: 4 Maj, 2016

Urime Kosovë pranimi në UEFA dhe liberalizimi i vizave

Dega e LDK-së në Zvicër uron të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me rastin e dy lajmeve të mira për qytetarët e Kosovës siç janë pranimi në UEFA dhe liberalizimi i vizave. Kryesia e Degës së LDK-së në Zvicër uron të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës si dhe përgëzon Qeverinë dhe kryeministrin Z.Isa Mustafa me rastin e dy lajmeve të mira njëra pas tjetrës që nuk kanë dhe nuk do të kenë të ndaluar. Pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës në UEFA dhe duke e transferuar Kosovën në listën pa viza për të hyrë në zonën Shengen, përbëjnë një ndër ngjarjet më të gëzuar në historinë më të re të Kosovës. Këto lajme janë një ogur i mirë, se ne kemi filluar të ringjallemi si feniksi që ngjallet prej hirit të tij. Urime Qytetarë të Republikës së Kosovës! Urime Kosovë! Na priftë e mbara me gëzime të pafund!

Solothurn,04 maj 2016, për kryesinë e Degës së LDK-së në Zvicër Haki Latifi, kryetar

-Ky është krahu që mbështetet nga Isa Mustafa

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Pershendetej redasi Nje lajm shume i rendesishem jo vetem per Popullin shqiptar te Kosoves DARDANE por per mbar Poullin shqipatre ne vecanti per shqiptaret nden mal te zi,ne sanxhak, ne luginen e preshenve Mtevegj,Bujano.Prashen ne vilajetin e Dibres,Selqnikut e Janines ne camri ,kalabri dhe ne diaspore ne te 5 kontintete.
  Kjo esht nje e drejte e mohuar sesep shqiptaret perardhsit tane jane ata qe banuan ne europe me gjuhe e yakone me te lashte,dhe kjo e drejt u esht mohuar nga shtete pushtuse me shekeuj me radhe.
  andonse ka luftuar per Liri e dretsi e perparim shoqerore,Me shume i ka dhen Botes se sa atdheut te vete.
  Eshte

  Ka luftuar por esht pushtuar nga ushrite e aleatet e mdhaj por asnjeher nuk esht nenshtraurt
  Tani po shpaloste Historia e shqiptarev.Bota do te cuditet nga keteo zbulime kush kane qen iliret e fiset e tyre ,cfare kqne bere e me hjihune etty te shqipet do te shpjegohen te gjitha Hieroglifet etimologji -hieroglyph etimology e shkrimev te vjetra shpjegohen ne gjuhen shqipe.
  Pengimi i shqipatreve ne zonen shengan dhe mos luajtja futbollistev shqiptarte Kosoven ne arenen Nderkombetar ka qen nje nga padrejtsite me te mdha ndaj njerzimite.
  Siqofte shqiptaret e kosoves nden nje trysni te madhe jane angazhuar ne klubet me perstigjoze te europes e me gjere dhe me dinjtet kan luajtur e arritur suksese te mdhaja edhe nen flamurin e shteteve te madhe..Me gjith se me veshtersi u pranuan dhe xhudistja kampijne e bote ne kampionatin europje.Sodoqofte rusia ne heshtje e korigjoj gabimin e ajo i ndereoj duke marr medaljen e arit kampine Europe.Beri shume mire Kryministri i kosove qe doli e i priti ne aeroport klubin e xhudistve.Ata jane dashje pa dashje si dhe sportistet e tjer e artistet AMBASADORET e shqiptarev ne BOTE:
  Pershendesim dhe Pranimin ne Fedratin Europjane te Fotbollit UEFA te republikes se Kosoves,si dhe levizjen e lire pa viza ne europe.
  Ne fakte duhet te ishte bere nje MANIFESTIM madheshtore ne shqiperi e Kosove
  Syte mu mbushen me lote kur i shikova gazetaret duke qare nga gezimi me koke ulure e me duar ne faqe duke fshire lotet.-
  Kjo pranohet per momentin por p e s i d e n e tet ,k r y e m i n i s t r a t ,k r y e p a r l a m n e t a r e t duhet te ishin impenjuar dhe te kishin bere nje m a n i f e s t i m p a r a d e M A D H E S H T O R E.Nuk esht vone edhe te shtunden apo te Dielen te behet nje organizim qe ti tergohet Botes per suksesin e arritur.
  Persianlish kemi harxhaur ndofta ore te tera duke shkruar e duke kritukuar europen per qendrimet me dy standarte ndaj Kosoves per Vizat ,per ndihmat per bisediemt ne bruksel,per bursa ,kredi per sporet etej etj.
  U gezeuem shume nuk pushonte telefoni duke rene zilia e then urime ,Urime,bile dhe Amerikanet u gezuaen.Ata nuk e dinin qe Kosova ska pature te drejet te luajn ase te kercej,kendojn nene himin e flamurin e KOSOVES:????.
  Edhe nje here urimet me te mira.
  Tani ngelet vetem fedarta nderkombetare Fifa te bejn levizjen e gurit te funedit per tu pranuar KOSOVEN.
  Per ne OKB kemi aleatin tone USA se tashti u muar vesh qe pranimi ne OKB nuk esht penges sepse shteti po u njofke pa qen anatare e OKB d.m.th kerkohet gjuha,popullsia , marrveshjet me shtetet.
  URIME URIMRE TE PERZEMERTA VLLAZRORE. Ftabardh Doci

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...