Published On: 13 Prill, 2016

Urime deputete e re Mirjeta K. Kalludra – LDK po rinohet

 

Xhevat Rexhaj

Pas largimit te Zonjes T. Sahatçiu nga vendi i deputetes, fatmiresisht radha ishte që një deputete e re me moshe, por e pjekur me LDK dhe profesion të zerë vendin në Parlament. Zonja nga Klina Mirjeta Kalludra tash e tutje do jetë edhe ni za i gjenerates së re në ngritje politike, pra në ecje bashkë me LDK ne . Zonja Kalludra ka një përparesi se ashtë një profesioniste që ka lidhje edhe me qashtje ekonomike, por edhe njiherit te jete nji za ma shumë për gjeneraten e re, për rinime që duhet të vazhdojnë edhe në LDK si parti e vlerave. Klina tashma ka nji ulese si LDDK në Parlament dhe kjo do të thotë goxha shumë, shumë qytetare të Klinës edhe më kanë shkrue të gezuar që Zonja Mirjeta ashtë pjese e legjislativit, por më duhet të ndalem te nji Zonjë, nji LDK iste që rralë më ka ra të njof si atë që aq shumë ashte e lidhun shpirtnisht me LDK, me vizionin e Rugoves dhe me respektimin institucional të kierarkive partiake e shteterore. Kjo Zonjë më duhet ta them se ma shumë ishte gezuar me zemer sesa ndoshta edhe vet deputetja e jonë e re dhe e respektuar, këtë e them me aresye ngase Zonja Mevlyde Bajgora Morina prej asaj dite ishte e lumtun, dhe kjo tregon se sa mrekulli ashtë kur ne i gezohemi suksesit të gjenerates së re. Andaj me ketë shkrim une uroi e pergzoi edhe me nji video depteten e re dhe të mire Mirjeta K. Kalludra duke i deshirue perkrahje dhe suksese, e njiherit uroi qytetaret e LDK se nga Klina e sidomos miken e madhe te deputetes Zonjen e nderuar Mevlyde Bajgora Morina, si dhe vendasin tim të çmuar Mustafe Rugova i cili gjithnji perkrah vlerat e gjeneratave të reja, ngase keshtu duhet LDK ja dhe shteti….

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto/

http://www.shqiptari.eu/luftetari-e-veterani-patriot-i-rreme-kishte-kerkuar-10-000-euro-per-nje-melodi-dhe-te-kendoj/

http://www.shqiptari.eu/kush-e-hartoi-planin-per-thyerjen-e-kufirit-shqiptaro-shqiptar-ne-koshare-agim-ramadani-apo-ahmet-krasniqi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...