Published On: 16 Shkurt, 2016

URIME 8-VJETORI I SHPALLJES SË PAVARËSISË SË KOSOVËS!

Me rastin e 17 Shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kosovës, më lejoni, që të gjithë shqiptarëve kudo që janë, brenda dhe jashtë Atdheut, gëzuar 8-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, me shpresë, që sa më shpejt të realizohet bashkimi kombëtar i Trojeve Etnike Shqiptare në një shtet të vetëm – Shqipëri Etnike; as e vogël, as e madhe, por aq sa e ka falë dhe bërë Perëndia dhe Natyra në konfiguracionin gjeografik pellazgo-Iliro-shqiptar. Lavdi kryetarit historik, dr. Ibrahim Rugovës, komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jasharit dhe të gjithë luftëtarëve dhe atdhetarëve për liri dhe pavarësi të Kosovës! Rroftë Shqipëria Etnike! ** Ramije ** Ajdini **

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...