Published On: 6 Qershor, 2016

Ura mbi Ibër do të hapet

Ish-ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Sadri Ferati, ka vlerësuar se integrimi i veriut do të jetë proces i pashmangshëm.

Ferati ka thënë në një intervistë për “Epokën e re” se nuk ka asnjë dilemë se do të shtrihet autoriteti i Prishtinës në çdo pjesë të Republikës së Kosovës.845X48697365_sadri_ferati
Ai ka thënë se ura mbi lumin Ibër do të hapet. Sipas tij, kjo çështje deri më tani është mbajtur në tensione për efekte mediale nga serbët, për ta krijuar përshtypjen se gjendja nuk është normale.
Ferati ka folur edhe për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe.
Ai ka theksuar se nëse ky asociacion formohet sipas Kushtetutës dhe ligjeve, nuk e rrezikon shtetësinë e Kosovës dhe s’ka vend për shqetësim.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...