Published On: 17 Shkurt, 2016

United kërkon Dybalan

  • Manchester Unitedi ka filluar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Juventusit, Paulo Dybala.

Argjentinasi është bërë njeriu kryesor në fazën ofensive të Bianconerëve këtë sezon, qëkur u transferua nga Palermo gjatë verës.

Real Madridi, Barcelona, Arsenali dhe Chelsea, janë disa prej klubeve që duan shërbimet e tij, ndërsa tash janë përfshirë edhe Djajtë e Kuq.

Sipas gazetarit të Calciomercato, Fabrizio Romano, Unitedi tashmë i ka filluar bisedimet me Juven për blerjen e lojtarit.

Raportohet se Zonja e Vjetër nuk dëshiron të dëgjojë për oferta më të vogla se 100 milionë euro, sepse ideja është që Dybala të luajë sa më gjatë te bardhezinjtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...