Published On: 25 Shkurt, 2016

United, 28 milionë për yllin e Fiorentinës

  • Manchester United janë futur në garë për yllin e ri të Fiorentinës, Federico Bernardeschi dhe janë të gatshëm të paguajnë 28 milionë euro.

22 vjeçari është duke e kaluar një sezon fantastik në Viola, dhe ka rënë në sy të skuadrave si Bayern Munich dhe Barcelona.

Gazzetta dello Sport sot shkruan se garës i është bashkuar edhe United që janë të gatshëm të paguajnë hiq më pak se 28 milionë euro.

Po ashtu besohet se edhe Chelsea janë të interesuar, pasi djaloshi është një nga lojtarët që i intereson Antonio Contes, që pritet të marr frenat e kësaj skuadre.

Sipas këtij shkrimi thuhet se Fiorentina nuk janë të interesuar që ta shesin Bernardeschin dhe nëse e bëjnë, atëherë çmimi i tij është 40 milionë euro. /Telegrafi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...