Published On: 30 Maj, 2017

Ulrike Lunacek: Kosova do merr pjesë në programet e BE-së

Nënkryetarja e Parlamentit Europian, njëkohësisht raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunacek ka dhënë një lajm të mirë për qytetarët e Kosovës.

Lunacek përmes një statusi në rrjetin social “Twitter” në faqen e saj zyrtare ka njoftuar se Parlamenti Europian i ka dhënë sot dritën e gjelbër Marrëveshjes kornizë në mes të Kosovës dhe Bashkimit Europian për pjesëmarrjen në programet e BE’së.

“Parlamenti Europian i ka dhënë dritën e gjelbër marrëveshjes kornizë mes Kosovës dhe BE’së, për pjesëmarrjen në programet e BE’së, hap i madh për qytetarët e Kosovës”, ka shkruar Lunacek.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...