Published On: 5 Gusht, 2017

Ujku ia ha dhitë tri herë brenda 20 ditësh

Bariut Ali Kurti nga fshati Çabër i Zubin Potokut, ka thënë se tri herë brenda 10 ditësh ujku ia ka ngrënë dhe lënduar rëndë dhitë, njofton Klan Kosova.

Rasti i tretë kishte ndodhur këtë të shtunë. Atij dhitë i ishin shpërndarë në mal, dhe kur kishte shkuar t’i kërkojë, disa nga to i kishte gjetur të ngordhura, ndërsa disa të tjera i kishte gjetur të lënduara.

Kurti për klankosova.tv tha se përpos 21 dhive që po i mungojnë, atij po i mungon edhe qeni, dhe tregon se tashmë e ka kontaktuar policinë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...