Published On: 13 Shkurt, 2016

“Ujku i vjetër” Fatmir Sejdiu: Thaçi nuk e shpalli pavarësinë

Ish-Presidenti Fatmir Sejdiu thotë se Hashim Thaçi vetëm e ka lexuar deklaratën e përbashkët të Kuvendit të Kosovës, dhe nuk e shpalli pavarësinë.

“Unë e kam thanë edhe e them edhe tash, Kryeministri nuk e ka bërë shpalljen, ka lexuar e përbashkët të Kuvendit të Kosovës dhe kjo duhet të jetë e qartë për të gjithë njerëzit e Kosovës dhe të gjithë njerëzit që duan të shkruajnë historinë reale të vendit. I ka takuar do të thoja në esencë Kryetarit të Kuvendit që ta bëjë, sepse janë përfaqësuesit e popullit, fundja ne edhe këtë formulë e kemi gjetë”, tha Sejdiu për RTV 21.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...