Published On: 27 Shtator, 2016

UEFA urdhër të prerë FSHF-së/ Mbyllni stadiumin “Loro Boriçi” …..

Në harkun kohor të tri ditëve, në “Loro Boriçi” do të zbresin dy kombëtare si ajo e Kroacisë dhe e Spanjës. Duke qenë se Shqipëria luan në transfertë kundër Lihtenshteinit, më 6 tetor, Kosova do të presë Kroacinë në këtë impiant.

Duke qenë se vetëm tri ditë më vonë, në këtë stadium do të luhet një tjetër ndeshje kualifikuese për Botërorin “Rusi 2018”, atëherë UEFA ka sjellë disa nga inspektorët e saj për të parë gjendjen e fushës si dhe për të lënë disa detyra të prera për FSHF­në. Gazeta “Panorama Sport”, me burimet e saj, ka mësuar se inspektorët e UEFA­s kanë dhënë urdhër që në këtë impiant të mos kryhet asnjë seancë stërvitore dhe asnjë ndeshje futbolli dhjetë ditë përpara se të luhet takimi kualifikues.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...