Published On: 8 Janar, 2016

UEFA shkruan për Shaqirin, ja çfarë thotë për të

Në magazinën për EURO 2016, ‘Uefa.com’ i kushton vëmendje yllit të Zvicrës, Xherdan Shaqirit.

Sipas shtëpisë së futbollit evropian, shpresat më të mëdha të ‘helvetikëve’ janë tek sulmuesi me prejardhje nga Kosova.

“Një anësor i frikshëm i cili tani pogodet në Premierligën e Anglisë. Xherdan Shaqiri është ylli ynë i fundit i mundshëm në EURO 2016”, shkruan ndër të tjera ‘Uefa.com’, përcjell GazetaOlle.com.

Shaqiri kujtohet për het-trikun e shënuar në botërorin e kaluar, prandaj nga UEFA vlerësohet si njëri prej yjeve që do të shndritin në Francë.

Në grup me Zvicrën është edhe Shqipëria, dhe përballja e parë pikërisht kjo sfidë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...