Published On: 11 Korrik, 2016

Uefa publikon emrat e lojtarëve që shpërthyen në europian, mes tyre dhe një shqiptar

UEFA i ka publikuar tetë lojtarët të cilët kanë shpërthyer në kampionat Evropian, duke bërë paraqitje të mira me kombëtaret e tyre.

Sipas shtëpisë më të madhe të futbollit të Evropë, jeta e këtyre futbollistëve do të ndryshojë pas Evropianit, pasi ata do të transferohen në klube më të mëdha.

Në fakt, disa nga ta veçse e kanë bërë një gjë të tillë.

1. Raphaël Guerreiro (Portugali)
2. Hal Robson-Kanu (Uells)
3. Nolito (Spanjë)
4. Michael McGovern (Irlandë Veriore)
5. Hannes Halldórsson (Islandë)
6. Arlind Ajeti (Shqipëri)
7. Michał Pazdan (Poloni)
8. Thomas Meunier (Belgjikë)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...