Published On: 30 Maj, 2016

UEFA ndan 301 milionë euro për “France 2016”, ja sa përfiton Shqipëria

UEFA ka pulikuar shifrën që do të ndahet për 24 skuadrat finaliste te Euro 2016. Shuma totale që do të ndalet për ekipet në bazë të rezultateve shkon në 301 milionë euro.

Sipas të dhënave të publikuara nga UEFA, kombëtares fituese të Euro 2016 i takojnë 8 milionë euro, ndërsa çdo fitore do të vlerësohet me një milion euro, dhe barazimi me 500 mijë euro.

Kalimi në raundin e dytë shpërblehet me 1.5 milionë euro, kalimi në çerekfinale me 2,5 milionë euro dhe gjysmëfinalistët do të marrin nga 4 milionë euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...