Published On: 4 Mars, 2016

“UEFA më 3 maj vendos për Kosovën”

Më 3 maj Kongresi i UEFA-s do të votojë nëse do ta pranojë apo jo Kosovën si anëtare të saj, ka konfirmuar sot një zëdhënës i UEFA-s, raporton Reuters.

Nëse miratohet që Kosova të jetë anëtari i 55 i UEFA-s, atëherë Kosova do ta kërkojë anëtarësimin e plotë edhe në FIFA, po ashtu në maj, që do t’i mundësonte të ishte pjesë e kualifikimeve për Kupën e Botës 2018, transmeton Koha.net.

Serbia qe një kohë të gjatë është duke e bllokuar anëtarësimit e Kosovës në këto dy organizata, dhe më 3 maj do të mësohet nëse do të arrijë të bëjë të njëjtën gjë përsëri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...