Published On: 11 Korrik, 2016

UEFA: Ky është lojtari i ri më i mirë në Euro 2016 (Foto)

  • Renato Sanches është lojtari i ri më i mirë i Euro 2016

Mesfushori i Portugalisë, Renato Sanches është shpallur lojtari më i mirë i ri i Euro 2016.

Ai e fitoi çmimin “SOCAR Young Player of the Tournament” në Evropianin e mbajtur në Francë, çmim ky që ishte i hapur për të gjithë lojtarët pjesëmarrës të lindur pas 1 janarit 1994.

Për këtë çmim kanë vendosur shefi teknik i UEFA-s, Ioan Lupescu, ish-trajneri i Manchester Unitedit Sir Alex Ferguson dhe Alain Giresse, raporton Uefa.com.

18 vjeçari e mposhti në konkurencë direkte bashkëlojtarin e tij tani te Bayern Munichu, Kingsley Coman, dhe bashkëlojtarin te Portugalia, Raphael Guerreiro, i cili së fundmi është transferuar te Dortmundi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...