Published On: 6 Maj, 2016

UEFA godet Realin dhe Atleticon para finales

  • Real Madrid dhe Atletico kanë marrë një lajm të keq para finales së Ligës së Kampionëve.

UEFA u ka ndarë vetëm nga 18 mijë bileta dy finalistëve të Ligës së Kampionëve, Real Madridit dhe Atleticos, shkruan e përditshmja sportive madrilen, Marca.

Sipas Marcas, Angel Maria Villar, presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, po synon që të dy skuadrave t’ua siguroj nga 30 mijë bileta, pasi kapaciteti i San Siros është 80 mijë spektator.

Real dhe Atletico, në finalen në vitit 2014, kishin nga 18 mijë bileta, por stadiumi i Lisbonës ka pasur një kapacitet vetëm prej 60 mijë ulëseve.

Finalja mes Realit dhe Atleticos do të luhet në stadiumin e Milanos ‘San Siro’ me 28 maj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...