Published On: 7 Tetor, 2016

Udhëtimet e deputetëve i kushtuan Kuvendit 110 mijë euro

Deputetët e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror kanë qenë mjaft aktiv sa i përket udhëtimeve jashtë vendit, duke realizuar 128 sish.

Këto udhëtime i kanë kushtuar buxhetit të Kuvendit rreth 110 mijë euro.

Këto të dhëna u bën publike nga Instituti Demokratik i Kosovës pas publikimit të raportit të rregullt të monitorimit të punës së parlamentit për këtë sesion.
Në këtë raport poashtu thuhet se edhe shpenzimet e Kuvendit, ndonëse me vonesë, janë publikuar në mënyrë më të detajuar.

“Qasja në dokumente publike është mjaftë e kënaqshme. Mbledhjet e Kryesisë dhe të trupave të tjerë të Kuvendit janë të hapura”, theksohet në këtë dokument, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...