Published On: 9 Korrik, 2017

UÇK ultimatum Ivanovit, Zaevit: Lironi luftëtarët e Kumanovës dhe burgoseni Gruevskin &Co, ose do të ketë luftë

I bëjmë thirrje Presidentit Ivanov, Kryeministrit Zaev, kryeparlamentarit Xhaferi, të gjithë politikanëve shqiptarë, e posaçërisht Prokurorit të rastit Kumanova

Hapni sytë e vriteni mendjen të Henen me 10.07.2017.

Të jeni vigjilent me djemtë tanë çlirimtarë të rastit të montuar Kumanova 2015.

Të vendosni drejt për pafajësinë e tyre dhe aktakuza terroriste të bie poshtë, dhe ti lironi sa më parë djemtë tanë, dhe në vend të tyre në burg, të vihen terroristët e vërtetë të këtij rasti të montuar dhe të shumë rasteve të tjera si: Gruevski, Jankullovska, Mihajlkovi dhe të tjerët.

I ka ardhur fundi proceseve të montuara ndaj luftëtarëve të lirisë, vrasjeve dhe burgosjeve pas luftës për çlirimtarët e UÇK-së.

Këta djem nuk janë të parët, por betohemi që do të jenë të fundit.

Nëse dënohen këta djem besoj që ju veq e dini se çfarë do të ndodhë me Maqedoninë, dhe ju kërkoni luftë dhe luftë do të keni. Por, kësaj radhe do të kemi një fuqi ushtarake Kombeëtare të mobilizuar qe dy vite dhe strategji ushtarake profesionale dhe të mbushur urrejtje deri në fyt, dhe të betuar para Flamurit Kombëtarë që do të luftojmë deri në frymën e fundit për djemtë tanë të rastit Kumanova dhe të gjithë atyre që me proceset e montuara burgoset e vratë pas 2001, e deri në shpalljen e Republikës së Iliridës, e deri te bashkimi i trojeve shqiptare.

Ta dini që lufta s’ka përfunduar dhe ta dini që ne jemi betuar njëherë dhe Shqiptari ka besë dhe amanetin s’kemi çare pa e çuar në vend.

Kjo do të jetë thirrja e fundit për ju!

Lufta do të troket në derën tënde Prokuror, Grujevski, Jankullova dhe Mihajlkoh dhe për ti varur në sheshin e Shkupit tradhtarët e kombit që janë shumicë në MK.

Lufta nuk pyet moshë apo gjini se edhe luftëtarët tanë lanë prindërit, gratë e fëmijët.

Njëherit ju rikujtojmë betimin

“Unë, ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare betohem se do të luftoj për çlirimin e tokave shqiptare dhe bashkimin e tyre. Do të jem përherë ushtar besnik, luftëtar i denjë i lirisë, vigjilent, guximtar dhe i disiplinuar, i gatshëm që në çdo kohë pa kursyer as jetën time të luftojë për t`i mbrojtur interesat e shenjta të atdheut. Nëse shkel këtë betim, le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhëtoj, qoftë i humbur gjaku im.

Betohem, betohem, betohem”!

Ushtria Çlirimtare Kombëtare
08.07.2017
Kosovë, Shqipëri e Iliridë

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...