Published On: 31 Maj, 2016

U zhduk me të dashurin që njohu në Facebook: Do largohesha prapë, ai është burri im

Vajza 17-vjeçare e cila ishte zhdukur nga familja e saj prej 17 majit, ka rrëfyer në polici arsyet e këtij vendimi. Gazije Kasa nga Sukthi i Durrësit u vetëdorëzua në Policinë e Sarandës pasi prindërit e saj e denoncuan të zhdukur e policia kishte nisur kërkimet.

Bashkë me të ndodhej edhe i dashuri i saj, Ermi M., nga Fieri, të cilin e kishte njohur nga rrjeti social Facebook.

“Ika me të dashurin nga shtëpia, pasi prindërit nuk e pranonin atë si dhëndër të tyre. Ne duheshim, kishim lidhje prej një viti dhe unë kisha vendosur të martohesha me të. Kisha vënë në dijeni familjen që në fillim të lidhjes, por ata më kërkonin të ndahesha prej tij me argumentin se isha shumë e re, se i dashuri im Ermiri ishte i pashkolluar dhe se unë duhej të vijoja studimet e larta. U dorëzuam në polici sepse ngjarja po deformohej. U largova me koshiencë të plotë dhe do t’u kërkoj prindërve të shkoj të jetoj me të dashurin tim. Ermiri është burri im dhe do të martohemi bashkë”, është shrehur adoleshentja, shkruan Panorma. Pas vetëdorëzimit në Policinë e Sarandës është sjellë po dje në Policinë e Durrësit bashkë me djalin me të cilin u arratis.

Ata kishin shkuar në Sarandë pasi aty i dashuri i saj  punonte kamerier gjatë verës.

17­-vjeçarja ishte nxënëse me nota të mira në gjimnaz dhe prindërit e saj pretendonin që ajo të vijonte studimet më tej dhe t’u sillte në shtëpi një dhëndër të shkolluar.

Kazija ka pohuar se kishin plan të bashkëjetonin të dy në qytetin e Sarandës, ku kishin siguruar edhe një banesë me qira.

“Nuk jam penduar për largimin. Ermiri është burri im, do të martohemi bashkë. Kishim planifikuar prej disa ditësh të largoheshim të dy. Atë natë e kishim vendosur për t’u larguar. Pasi familjarët ranë të flinin, dola nga shtëpia. Ai po më priste pak metra poshtë shtëpisë me taksi. Nga aty u larguam drejt Sarandës, ku Ermiri kishte siguruar një banesë me qira dhe punën gjatë verës. Gjatë këtyre ditëve kemi jetuar në Sarandë. U dorëzuam në polici për të qetësuar familjen, pasi dëgjuam në media se familjarët ishin bërë merak dhe mendonin se shfrytëzohesha për prostitucion”, është shprehur 17­-vjeçarja nga Sukthi.

Ajo është shprehur e vendosur për dashurinë e saj, duke deklaruar në polici se edhe po nuk deshën prindërit, do të largohet sërish nga shtëpia dhe do të jetojë me të dashurin e saj në qytetin e Sarandës.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...