Published On: 22 Janar, 2016

U rrite e kurrë s’u poqe …. Shtati pyll e mendja Koqe

Shkruan: Adriatik Riza Dosti

 

Që Shqipëria ka Kryeministrin më arrogant, më cinik, më karagjoz, më aventurier e më të papërgjegjshëm mendërisht “kjo dihet e nuk ka nevojë për komente të tepërta pasi janë një mori e pafund faktesh, ngjarjesh e qëndrimesh të tij që i kanë vënë vulën një pohimi e konkluzioni të këtillë. Por edhe që Shqipëria ka një tufë gazetarësh servilë, puthadorë, batakxhinj, të pa fytyrë, merhumer e tutkuner të klasit të parë që i vënë pas “nuk çudit tashmë askënd. Të dyja palët sipas konkluzionit tim e të [do njeriu me sadopak mend në kokë janë kategori e atyre që klasifikohen si njerëz me telashe mendore… Mund ti etiketosh po të duash pa frikë edhe si kategori kllounësh, derdimenësh apo edhe teveqelesh të pandre[shëm. Mjafton një përgjigje e tij dhënë gazetarucëve që e ndjekin pas për të bërë më shumë shoë se sa lajm… që ti të revoltohesh me ta edhe më shumë akoma.

Shkoni e pyesni LU – ne [ Ambasadorin amerikan ne Tirane] …se cilet jane ne liste per te shkuar ne burg..Keshtu ju eshte pergjigjur njerezve te medias AI , kur e kane pyetyr rreth zhurmes se madhe qe po behet rreth ngercit per reformen ne drejtesi si dhe faktit kokeforte se nje liste e mundeshme e te korruptuarve perfshin ne nje mase te madhe kasten politike e drejtuese te shtetit shqiptar te pas 90..Zullumet nuk ju a solli e as i beri Lu – ja ,,,por ti me 200 petritet e tu qe sot jane bere 2 mije e 20 mije dhe pa harruar Pardesybardhet e djeshem te Berishes e co . qe ishin jo pak vite ne pushtet…Lu – se per kaq sa po ben shqiptaret duhet ti thone nje faleminderit e nje Bravo te madhe .. Po mire more derdimen ,,,ti qe pretendon se je Kryeminister i 1 milion votave ,,po ty per cfare duhet te te pyesin shqiptaret…Per ata qe sa te kushton e sa e ke blere kete e ate kollare,,,Te te pyesin a u kenaqe me ndeshjen e NBA ne Majami e kush ishte rrezulltati i takimit …Apo te te pyesin se si ja prishe mendjen gruas qe te beri me shtepi e se fundi te preu edhe biletat e avionit vajtje ardhje nga andej e ketej Oqeanit .E me pas.. rituali yt i peshtire me puthje duarsh, me tufa lulesh ne redaksi e darka fund- viti ku te vjen te vjellesh tek ke parasysh ata qe mblidhen aq peshtirshem ne gostite e tua poshteruese.Keta shkerdhataret [ me falni per shprehjen por keshtu meritojne te quhen gazetaret e sotem te pafytyre e te pa taban shqiptare qe ju bejne fresk te gjithe attyre qe vijne ne pushtet ] ,,ne vend qe ta bombardojne pushtetin e qeverine qe jane fajtore e pergjegjese direkte per gjendjen e sotme mizerrabel te Shqiperise e te shqiptarteve, ne te kundert e kane betonnuar e vazhdojne ta cimentojne ate duke u bere drejtepersedrejti pale ne faje e ne krime ndaj popullit e vendit te tyre .,..E mjera Shqiperi c’e ka gjetur e i mjere ai popull ke ka ne krye..Nje i afert i familjes sime ne te tillla raste te ngjashme perdorte gjithmone nje shprehje te bukur qe une e kisha fort per zemer..Nje bahce me zambak /nje tufe me torollak …E mua s; me mbetet gje tjeter vecse ty e shpures tende te penes, ekranit e mikrofonit tu kendoje refrenin e sternjohur shqiptar ..Bir Selmani i nenes ke te qaje me pare ,,,njeri do plumbin e tjetri litare… (Shqiptari.eu)

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...