Published On: 9 Shkurt, 2016

U pendua Ramushi nga dialogu, i paqartë nëse do të marrë prap pjesë a jo!

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, ndonëse ka marrë pjesë në takimin e djeshëm, të thirrur nga presidentja e vendit Atifete Jahjaga, nuk dihet se a do të shkojë në ndonjë takim tjetër të radhës, i cili mund të thirret prapë nga e para e shtetit, raporton GazetaBlic.

Anëtari i Kryesisë së AAK-së Muharrem Nitaj nuk ka dhënë ndonjë përgjigje konkrete se a mund të shkojë kreu i AAK-së në një takim tjetër. Megjithëkëtë, ai për Gazetën Blic ka theksuar, se Haradinaj ka bërë një marrëveshje, e cila ka për qëllim të çojë në zgjedhje të parakohshme.

 “Haradinaj ka marrë pjesë në një takim, e ka bërë një ofertë për një marrëveshje politike, që nënkupton shpërndarjen e parlamentit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme”, ka thënë ai.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...