Published On: 21 Mars, 2016

U nda nga jeta ish-ushtari i UÇK-së Fuad Ramadani nga Kumanova

Sot ndërroi jetë Fuad Ramadani, ish-pjesëmarrës i UÇK-së në luftën e vitit 2001 në rajonin e Likovës. Ai ishte një nga ushtarët e dalluar të UÇK-së, i cili që nga përfundimi i luftës ishte i papunë dhe se po punonte biznes privat familjar.

Fuad Ramadani ishte pjesë e grupit të ish-pjesëtarëve të UÇK-së që së fundi po reagonte për situatën e krijuar politike dhe për injorimin e ish-ushtarëve të vërtetë të UÇK-së. Ai për këtë në disa raste bashkë me bashkëluftëtarë të tij kishin shprehur revoltë tek kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

fuad

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...