Published On: 9 Korrik, 2016

U harruan krimet serbe, tash do të zvarriten hetimet në varreza masive

 

Agim Vuniqi
Qeveria e Kosovës ka shterur të gjitha argumentet politike dhe juridike, të ndalimit të ndërtimit, parodis, së sheshit në qendrën e qytetit të Mitrovicës së veriut, nëse shqiptarët lejuan ndërtimin e egër në qytetet e Kosovës, si mund t’u thuhet serbëve pse po ndërtoni pa leje, të gjitha dështimet në qeverisje të pasluftes do t’i kushtojnë shumë shtrenjtë Kosovës… Serbia është rikthyer në arenën ndërkombëtare me lëshimet e shqiptarëve, u harruan krimet, tash do të zvarriten hetimet në varreza masive, që mos të trazohet opinioni ndërkombëtarë, dhe dalëngadalë, jo që po vendnumërojmë, por po kthehemi currik në fillim në kondita të reja… Kështu e ka kjo punë bane ç’bane ia banë vetit!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...