Published On: 22 Janar, 2016
Bota |

U gjet e vdekur sulmuesja e sulmeve të Parisit

Prokurorët francezë kanë konfirmuar se kanë gjetur trupin e femrës xhihadiste, e cila ishte pjesëmarrëse në sulmet e Parisit vitin e kaluar. Ajo atë ditë e kishte të veshur jelekun vetëvrasës, por nuk arriti ta aktivizojë atë, raporton Daily Mail, transmeton Gazeta Express.

Hasna Aitboulahcen, 26 vjeçare, vdiq në një apartament të Saint-Denis së bashku me udhëheqësin e këtyre sulmeve, Abdelhamid Abaaoud.

Por familja e Aitboulahcen besojnë se ajo ishte e pafajshme.

Avokati i familjes së saj, Fabien N’Doumou tha se ajo mund të ketë qenë qëlluar nga policia. Ai gjithashtu tha se Hasna Aitboulahcen është një viktimë.
“Ajo ishte nën presion nga kushëriri i saj i cili e kërcënoi familjen e saj dhe familjet e miqtë e saj”, tha avokati i familjes Aitboulahcen.

Aitboulahcen vdiq pesë ditë pas sulmeve terroriste më 13 nëntor në Paris, në të cilën u vranë 130 njerëz të pafajshëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...