Published On: 28 Shtator, 2016

U filmua duke marrë 18 mijë euro ryshfet, arrestohet oficeri Fatos Lusha

Arrestohet oficeri i Policisë Gjyqësore Fatos Lushi  pas denoncimit ku shfaqej duke marrë 18 mijë Euro ryshfet për Prokurorin Ardian Braho.

Prokuroria e Krimeve të Rënda kishte lëshuar-urdhër arresti ndaj tij dhe ishte shpallur në kërkim mbrëmjen e sotme.

Lushi është arrestuar rreth orës 10:30, dhe ndodhet tek Drejtoria e Policisë së Tiranës.

Në videon e shfaqur nga emisioni investigativ “Stop”, Fatos Lushi mori 18 mijë Euro për t’ia dhënë prokurorit të Tiranës Ardian Braho, që ky i fundit të zhbllokonte llogarinë 120 mijë Euro të qytetarit që ishte sekuestruar, e dyshuar se buronte nga aktivitete kriminale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...