Published On: 22 Maj, 2016

U bëre gaz,o Isë! Kur ti flirtoje me regjimin serb…! LDK-ja ishte Lëvizje për çlirim nacional

 

Fetah Berisha
Pamjet duke tërhequr zvarrë me dhunë Doniken, na rrëqethin trupin, na turbulluan mendjen, na trazuan mllefin… dhe bërtita: U bëre gaz, o Isë! Sepse, Donikë Gërvalla është kryetare legjitime e degës së LDK-së në Gjermani, ashtu siç është edhe Shefqet Dibrani, kryetar i degës në Zvicër, që, të dy janë zgjedhur në kuvendin e rregullt zgjedhor të LDK-së. LDK-ja është parti e themeluar nga AJKA intelektuale e Kosovës, si: dr. Ibrahim Rugova, akademik Fehmi Agani, akad. Dervish Rozhaja, akad. Mark Krasniqi, Dr. Zekeria Cana, Dr. Anton Çeta, Dr. Fatmir Sejdiu, akad. Besim Bokshi… etj., të cilët u vunë në ballë të kombit, bënë ndërkombëtarizimin e Kosovës, bënë miq qendrat e vendosjes…
Kur ti Isë flirtoje me regjimin serb…! LDK-ja ishte Lëvizje për çlirim nacional, ishte parti instituci onale, bëri 2-korrikun, bëri Referendumin, Kushtetutën e Kaçanikut… kur ti Isë veproje në Qeverinë kukull të Jusuf Zejnullahut…
Isa Mustafa, në LDK ka instalu një diktaturë klasike hakmarrëse, përjashtuese e eliminuese kundër të gjithë atyre që mendojnë ndryshe, kundër atyre që shprehin mendimin lirshëm…!
Ise Mustafa, çdo ditë, po ia humb imazhin LDK-së, po e dobëson dhe shkatërron, për interesat vetiake dhe të zvarranikëve të tij… Mirëpo, Isë Mustafa kur dha urdhër që mos të lejohet Donikë Gërvalla të hyjë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm dhe të tërhiqej zvarrë me dhunë nga andej, ishte kulmi i tmerrit! Dhunshëm u veprua kundër, femrës intelektuale, demokrates, atdhetares, kryetares së degës, bijes së heroit Jusuf Gërvalla… turp, turp të qoftë o Isë Musti, dhe mos të del, pos trimëreshës Vjosë, asnjë anëtar i Këshillit e ta mbrojë Doniken, ky është kulmi i turpit, kulmi i maskaradës së orkestruar! Prandaj, ftoj anëtarësinë e mirëfilltë që të kërkojnë me ngulm dorëheqjen e Isë Mustafës, në mënyrë që të shpëtojë LDK-ja nga kthetrat e komunistit titist, Isë Mustit, që u bë gazi botës!

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Pershendetje Fetah Berisha apo siç jemi mesuar të themi Gjysh,

  Paske bere nje shkrim të mirë. Të pergezoj. Jo Gjysh, ti nuk duhet ta braktisesh LDK-ne sepse gjithe jeten, sa je marrë me politike, e ke bere me LDK. Gjysh, ti duhet të qendrosh aty si nje Lis me rrenjë te forta dhe t’i perkrahesh gjeneraten e re te del në siperfaqe të ciles ia kanë zene shtegun do pleq qe kanë ngul kembe si tereq të tredhur qe zemra u kushton por prapanica s’iu punon.
  Gjysh, ti ke perjetuar situata të renda sidomos kur ke ber burg për çeshtjen kombetare si dhe kur argatet e komandantave të Rognerit të kercenonin ta braktisesh LDK -në ose plumbin. Ti as nuk je dorezuar atehere as nuk je tronditur asnjehere. E kuptova qe e paske perjetuar rendë dhunimin fizik qe “do trima” të LDK – së ia punuan Donikes dhe kjo eshte ana fisnike e jota dhe virtyti i nje patrioti.
  Shendet e gjithe të mirat

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Elez Hajdari thotë:

  Per juve z, Fetah Berisha , edhe sa vite ju duhen me kuptu se LDK-en e ta madhit Rugova ua kan uzurpu dhe po e udhëheqin njerzit we UDB-es. keta jan infiltru ne kohen e UNMIKUT , duke ua pergaditur dosjet luftatarve te lirisë ku si pasoj e tyre tash vjen Specialja, dhe kryeminister vjen Isa Mustafa, e krytarë Hashim Thaqi.
  Largohu nga ky tabor Bashkohu Aleances

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...