Published On: 6 Janar, 2016

Twitter me risi: Cicërimat tani mund të jenë me 10 mijë karaktere

Twitter po planifikon të braktisë limitin e famshëm të 140 karaktereve dhe do të lejojë përdoruesit të shpërndajnë cicërima me deri 10 mijë karaktere.

Re/Code raporton se kompania do të lëshojë këtë veçori të re brenda tremujorit të parë të vitit 2016.

Cicërimat e gjata do të shfaqen në kohështrirje me vetën 140 karaktere dhe duhet të klikoni mbi to që të shfaqet i gjithë teksti.

Me këtë ndryshim të ri Twitter kërkon të tërheqë më shumë përdorues.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...