Published On: 21 Qershor, 2016

Turqia po ia zgjat ëndrrën Shqipërisë, Kroacia ia doli të barazojë me Spanjën – (Video+Foto)

  • Momenti kur Turqia jep golin

Futbollistët spanjoll kanë shpërdorur disa raste të mira shënimi, ndërsa Kroacia me pak raste ia doli që në fund të pjesës së parë të barazojë nëpërmjet Kaliniçit, në minutën e 45-të.
Ishte Morata që shënoi një gol të bukur kundër Kroacisë, por ai shpërdoroir edhe disa raste të tjera, sikurse edhe bashkëlojtarët e tij.
Ndërkohë që loja më e rëndësishme për shqiptarët Turqi-Çeki, po shkon sipas vullnetit të shqiptarëve, por Turqia nuk duhet të fitojë me më shumë se një gol, që ëndrra shqiptare për kualifikim në eliminime të vazhdojë. Ajo po e mund Çekinë, një me zero, dhe që shqiptarët të jenë më të qetë, Çekia ia ven të barazojë, por të mos fitojë në asnjë mënyrë sepse i bën katër pikë dhe e kalon grupin, ndërsa një shnas e kombëtares sonë digjet. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...