Published On: 12 Maj, 2016
Bota |

Turqia po i humbet shpresat për vizat

Ministri turk për Çështjet e Bashkimit Evropian, Volkan Bozkir, i ka thënë BBC se është duke e humbur shpresë e gjetjes së një mënyre për marrëveshjen e udhëtimit pa viza në Evropë.

Bozkir ka thënë se ndryshimet anti-terroriste në Turqi do të jenë të pamundura.

BE-ja këmëngul se Turqia ka nevojë që të ngushtojë përkufizimin e saj për terrorizmin – si dhe të përmbushë katër kritere të tjera të rëndësishme – në mënyrë që turqit të udhëtojnë pa viza në Evropë.

E të mërkurën Bozkir i tha BBC se shpresat e tij për vizat janë duke u shuar dalëngadalë.

Ai e ka pranuar se negociatat kanë arritur në një fazë kruciale duke theksuar kështu që Turqia ka arritur mjaft shumë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...