Published On: 17 Gusht, 2016
Bota |

Turqia kritikon ashpër Gjermaninë për akuzat se është bërë qendër e grupeve islamike

Turqia e ka kritikuar ashpër Gjermaninë sot, duke thënë se akuzat se Turqia është bërë një qendër për grupet islamike pasqyrojnë mentalitetin e shtrembëruar që ka kohë që është duke tentuar ta sulmojë presidentin turk.

Transmetuesi gjerman, ARD, publikoi këtë fundjavë një pjesë të një raporti sekret të Qeverisë gjermane, i cili sipas saj shënon vlerësimin e parë zyrtar që e lidh Erdoganin dhe Qeverinë turke për të përkrahur grupet terroriste dhe islamike, transmeton Express.

Sipas raportit, Turqia është bërë një qendër për grupet islamike në Lindjen e Mesme, raporton ARD.

Ndërkohë, në një komunikatë për media, ministria e Jashtme turke ka thënë: “Akuzat janë manifestim i ri e mentalitetit të shtrembëruar, i cili për një kohë është duke tentuar që ta dobësojë vendin tonë, duke e sulmuar presidentin dhe Qeverinë tonë.”
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...