Published On: 17 Gusht, 2017
Bota |

Turqia: Gjermania nuk mund ta diktojë politikën e BE-së

Ministri turk për Çështje evropiane, Omer Celik, deklaroi sot se komentet e kancelares Angela Merkel për ndaljen e procesit të zgjerimit të unionit doganor ndërmjet Ankarasë dhe BE-së dëmtojnë kredibilitetin e unionit.

“Kjo është deklaratë e papërshtatshme. Duhet të theksojmë se asnjë vend anëtar i BE-së nuk duhet t’u japë urdhra institucioneve evropiane ose proceseve evropiane”, tha Celik në konferencën për media në Ankara.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...