Published On: 2 Shkurt, 2016

Turqia “frikësohet” nga Shqipëria, s’pranon miqësore

Shqipëria ende nuk e ka gjetur kundërshtarin e dytë për miqësoret e marsit. Sfida e parë në datën 26 do të luhet në Vjenë, ndërkohë që ende nuk është gjetur rivali për ndeshjen e 29 marsit.

Kjo datë me shumë mundësi do të përkojë me inagurimin e stadiumit të ri të Shkodrës. Burime të afërta pranë trajnerit të kombëtares Gianni De Biasi raportojnë se Turqia nuk ka pranuar për të qenë kundërshtari jonë në këtë datë.

Duke ju referuar të njëjtave burime të Portalit “Albeu”, strategu italian ka konfirmuar se trajneri i Turqisë , Fatih Terim nuk e dëshiron Shqipërinë si kundërshtarë në atë datë për shkakun se synimi i tij është një miqësore me një kundërshtarë më të dobët se kuqezinjtë tanë. Trajneri turk dëshiron që të fitojë besimin e tifozëve para “Euro 2016” dhe një përballje e fortë ndaj Shqipërisë nuk do të ishte e përshtatshme për të.

Duke parë këtë situatë, FSHF është hedhur në kërkim të një tjetër skuadre, teksa opsioni më i mirë është Kroacia. Për trajnerin Ante Cacic ky do të ishte një duel interesant, duke parë që të dy rivalet marrin pjesë në Europian.

Kujtojmë që këto do të jenë dy miqësoret e fundit para përgatitjeve finale që do të bëhen për në Francë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...