Published On: 18 Shkurt, 2016
Bota |

Turqia do të hakmerret kundër fajtorëve të shpërthimit në Ankara

  • Turqia është zotuar se do të hakmerret kundër fajtorëve të shpërthimit të fuqishëm që ndodhi dje në kryeqytetin Ankara, nga i cili mbetën të vdekur 28 persona dhe 61 të tjerë u plagosën.

Kryeminsitri turk Rexhep Tajip Erdogan tha se “Turqia nuk ka frikë që të përdorë të drejtën e saj për vetëmbrojtje në çdo kohë, vend apo rast”.

Eksplodimi ndodhi në kohën kur një automjet i mbushur me eksploziv ka shpërthyer gjatë kohës kur pranë mjetit po kalonte një autobus me ushtarë turk në bord, raporton BBC.

Funeralet pritet të mbahen ditën e enjte, ndërsa asnjë grup terrorist deri më tani nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

SHBA ka dënuar sulmin duke thënë se do të qëndrojnë pranë Turqisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...