Published On: 21 Mars, 2016
Bota |

Turqia dërgon 25 funksionarë të imigracionit në ishujt grekë

  • Turqia ka dërguar 25 funksionarë të shërbimeve të imigracionit në pesë ishuj grekë të detit Egje, në kuadër të marrëveshjes të miratuar të premten mes BE-së dhe Turqisë, kanë njoftuar sot shërbimet greke të koordinimit të politikës së emigracionit.

“Këta 25 agjentë do të ndahen në Chios, Lesbos, Samos, Leros dhe Kos, ishujt kryesorë hyrës të migrantëve dhe refugjatëve në Evropë që vijnë nga brigjet turke”, është thënë në një komunikatë të shërbimeve të imigracionit.

Sipas televizionit publik grek ERT, tetë funksionarë turq kanë mbërritur sot në Lesbos ndërkohë që media turke ka folur për praninë e gjashtë agjentëve në Chios.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...