Published On: 13 Mars, 2016
Bota |

Turqia bllokon Facebookun e Twitterin pas sulmit në Ankara

  • Autoritetet turke kanë vendosur që të shkyçin përkohësisht qasjen në rrjetet sociale pas publikimit të fotografimeve nga shpërthimi i rëndë që ndodhi të dielën në Ankara.

Fotografitë me persona të vdekur dhe të plagosur rëndë kanë qarkulluar shumë orëve të fundit dhe, sipas “CNN Turk”, tani është vendosur që Facebooku dhe Twitteri të bllokohen përkohësisht.

Sulmi i sotëm në Ankara mori jetën e së paku 33 personave. Shumë të tjerë janë të lënduar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...