Published On: 16 Korrik, 2016

Turqia arreston gjeneralin Adem Huduti dhe gjykatësin kryesor në vend

Autoritetet turke kanë arrestuar njërin nga gjeneralët kryesor të ushtrisë turke dhe anëtarin e gjykatës më të lartë të vendit, sipas agjencisë së lajmeve Anadolu dhe CNN TURK.

Ky është historiku i Reuters për të:

Gjenerali Adem Huduti është oficeri më i lartë ushtarakë që është arrestuar deri më tani pas tentim puçit i cili la të vdekur 265 njerëz. Ushtria e dytë, me bazë në Malatya, mbron kufirin turk me Sirinë, Irakun dhe Iranin.

Alparslam Altan është anëtar i gjykatës kryesore të vendit si dhe figura më e lartë gjyqësore në mesin e një numri të civilëve të arrestuar deri më tani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...