Published On: 6 Korrik, 2016

Turpi s’ka fund: Vajzat nga Shqipëria ekspozohen për ‘shitje’ para pleqve serbë për tu martuar

“Merli 2008″ nga Shkodra ‚Stara Rashka‘ nga Beogradi kanë organizuar gjatë festës së Vidovdanit një udhëtim për dhjetëra vajza nga rajone të ndryshme të Shqipërisë, të cilat kishin mbërri në krahinën e Rashkës, në trekufirin Serbi – Mali i Zi – Republika Srpska me qëllim që të njihen me burra të pamartuar serbë nga kjo trevë.

Vajzat e ardhura nga Shqipëria kanë deklaruar se do ta provojnë fatin që të lidhen me ndonjë djalë serb, nëse ai është ashtu siç duan ato, njoftojnë mediat serbe.

Kjo njohje në mes të vajzave nga Shqipëria dhe meshkujve serbë ka traditë mbi tetë vjeçare dhe për këtë kujdesen agjenci dhe sekserë të specializuar, të cilët menaxhojnë udhëtimet, takimet dhe lidhjet, kuptohet, në kundërvlerë të shumava të caktuara monetare.

A 5
Loading...
 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. “Xhaxhi” ka 30 vjete qe ka vdekur,Keto nuk jane plaka,por te edukuara me mesimet e “xhaxhit”,por jane vajza telinsura e te rritura ne kohen e “xhaxhallareve”qe sollen Anastasin dhe ata qe deklarojne se Gjergj Kastrioti ishte tredhetar dhe terrorist,dhe qe me mesimet e tyre :-Paraja mbi gjithcka- i shtyjne keto vajza, dhe per me teper organizatoret e ketyre aktiviteteve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Aldo Kostandini says:

  A mund te me ndihmoni?
  Jam i interesuar te lidhem me nje shqiptare. Jam shqiptar per vete. Me jepni linkun e site ku mund te lidhem me ndonje perpara se te vi aty ne shtator.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. ben says:

  tani thone xhaxhi ishte i mire po ai kriminel zhveshi kta njerez nga ndjenja humane kombtare ferare andaj martojne armikun

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...