Published On: 27 Shkurt, 2016

Turpi ndër shqiptarë qenka mrekulli!

 • KJO NDODH VETËM TE SHQIPTARËT!

Prof. dr. Nazim F. Qehaja

Të festosh zgjedhjen e kryetarit të vendit, me votat e Listës serbe, kundërshtarëve të përbetuar të shtetësisë, nën presionin e tankeve dhe policisë, personin nën hetime ndërkombëtare për vrasje të vëllezërve dhe motrave të veta, për dhunimeve dhe krime ekonomike, nënshkrues i Fusnotës, me të cilën vendit i merret e drejta ndërkombëtare për të funksionuar si republikë, autorin e intervenimit policor në pjesën veriore të Kosovës, për t’ia bashkuar edhe komunat e tjera me shumicë serbe, nga pjesa qendrore dhe jugore, duke krijuar në këtë mënyrë një zonë kompakte territoriale, si parakusht për formimin e mëvonshëm të Republikës serbe, me të gjitha begatitë e tjera natyrore, nga Leposaviqi deri në Kamenicë, ose duhet të jesh plotësisht i paditur, i marrë ose tradhtar, shpjegim tjetër nuk ka.
Nuk do të kalojë shumë kohë, kur ky milet, një pjesë e të cilit sot do të më quajnë të marrë, do të kuptojë se zgjedhja e Hashim Thaçit kryetar, në mënyrën e përshkruar më lart, është bërë me bekimin e Serbisë, Evropës dhe Amerikës, vetëm për një qëllim: Formimin e Republikës serbe. Për të njëjtën gjë dhe me qëllim frikësimi është paramenduar edhe formimi i Gjykatës Speciale Ndërkombëtare. Për mua personalisht dhe familjen time, shokë dhe miq, ata që më duan dhe respektojnë, skenat e djeshme në Kuvend dhe në rrugë janë turpi i pafund, i një pjese, jo të vogël, të këtij mileti, skajshmërisht të mjerë, i cili si gjithmonë, gjatë historisë, ishte, dhe qe në gjendje edhe dje, për pak lekë, të luftojë mes vete për interesa të Serbisë dhe armiqve të tjerë!

Prishtinë, 27.02 2016,

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. vesa thotë:

  Krejt e vërtet është.I zgjedhuri si President i një shteti i cili nuk e ka as Armatën e vetë,po ku ka në Botë që një shtet mos ta ketë Ushtrijen e vetë.Thojnë një shtëpi pa zotë shtëpije.Kosova u bë shtet me ndihmën e Ndërkombëtarëve,na njohën shum shtete,por do të ndodhë që këto shtete ta rikthejn mendimin e tyre për njohjen e Kosovës.Kosovën do ta merrë Serbija se e ka Aleatin e fort Rusijen me Putinin.Kosova është në bllokim e sipër,ska askund në Botë një krahë pune të punoj e dhjet të tjer me hangër.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 2. Fadil zabergja thotë:

  Kjo mund te ndodh vetem ne kosov dhe shum e vertet zotri qehaja si nuk ka as nje pik turpi apo karakteri a morali qe ne ket menyr te zgjidhet president kjo tregon qe esht i etur per pushtet i shkreti i gjori tom hashim broja turp te qoft e ke treguar veten qfar personi primitiv jeni

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...