Published On: 26 Shkurt, 2016

Raundi i dytë, 64 vota pro Thaçit, 15 të pavlefshme dhe 2 për Rafet Ramën

( I freskuar) Raundi i dytë i votimit sapo ka përfunduar dhe është duke u bërë numrimi. Në shpalljen e reuzltateve për raundin e dytë janë  81 gjithësejt deputetët që kanë marr pjesë,  15 të pavlefshme dhe 64 janë pro Thaçit, 2 depuetët kanë votuar për Rafet Ramën.

Fillon raundi i dytë i votimit! Turpërohet Hashim Thaçi, merr vetëm 50 vota nga 81!

Dështon raundi i parë i votimit për president, rezultatet e shpallura në procesin e votimit të presidentit që ëhstë duke u zhvilluar në Kuvendin e Kosovës komisioni shpall këto rezultate: Në votim depuette kanë marrë 81, 27 janë të pavlefshme, vetëm 50 vota merr Thaçi.

Përfundon procesi i raundit të parë të votimit të deputetëve të pozitës për president të Kosovës, ku kandidatë janë Hashim Thaçit e Rafet Ramës.

Në sallë ishin 82 deputet. Për momentin ka filluar numërimi i votave nga komisioni.

– See more at: http://www.kosovapress.com/sq/nacionale/fillon-numerimi-i-votave-per-presidentin-65488/#sthash.v27DMeHG.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...