Published On: 28 Prill, 2016

“Turp e faqja e zezë për Dajen, por turp edhe për ne LPK-në!”

Anëtari me ndikim i LPK-së me qëndrim në Zvicër, Metush Zenunin përmes llogarisë së tij në Facebook, ka komentuar zhvillimet e fundit lidhur me deputetin e PDK-së, Azem Syla, mbi të cilin po rëndojnë akuza për krim të orgainizuar.

Sipas Zenunit, nëse akuzat ndaj Sylës qëndrojnë si të vërteta, ky do të ishte trurpi dhe faqja e zezë .

Ky është komenti i plotë i Zenunit:

Azem Syla – Daja, ishte i burgosur politik, veprimtar i LPK-se, Komandant i Sh.P te UÇK-se, mbi te gjitha shoku yne dhe njeriu qe i kemi besuar dhe e kemi dashur shume. Nese daja eshte marre me keto qe i ngarkohen, ky eshte turp e faqja e zeze per te, por turpi do te bie edhe mbi ne, sepse e kemi shok e Komandant, prandaj nuk mund ti ikim pergjegjesise…!!!

 LEXONI edhe:
http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-e-kercenon-presidentin-hashim-thaci-me-jete-do-tju-sulmoje-me-tere-arsenalin/
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. diaspora thotë:

    Azem ayla nuk asht dorzu as qe e ka pas menden te dorzohet por policija e euleksit e kan nzon e kan burgos se per polici te kosoves as njoniprej qeveritarve nuk burgoset e vetem azem syla nuk asht po duhet burgosun edhe xhavit haliti e hashim thaqi kadri veseli dhe shum te tjerdhe ne te diaspores shiptare do ta ndihmojm euleksin qe ti burgos dhe te tjert se kur asht kriminel grabiqar zullumqar i popullit te vet edhe presidenti i qeveris se ai nuk asht i kosoves por vetem i partis se vet dmth hashim thaqi ai me emer te zotit se shpejti do te burgoset ose popullata shiptare do ta burgos ato me partin e tij os dot ja ras ni plum ne qyk te ballit jo vetem ati por edhe grabiqarve e zullumqarve te tjer se ne e dim qe asnjeri prej parti se ti nuk ka luftu me shkaun me shiptarin po por me shkaun jo sepse ai qe ka kuftu ai nuk asht i perlyt as grabiqar ai ka mbetur fukara siq ka qen krejt jeten.keta te qeveris jan rospi kurva dhe qashtu do te shkojn por edhe prindet e atyne jan shum zemer kelbur me plisa te bardh e me zemer te shkaut

    Përgjigjiuni
    Pelqej(8) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...