Published On: 16 Qershor, 2016

Turkoshaku hoxhë Shefqet Krasniqi luan me ndjenjat kombëtare të tifozëve kuqezi

Imami Shefqet Krasniqi sërish del me deklarata bombastike dhe irrituese. Madje ai ka provokuar aq rëndë shqiptarët, duke deklaruar se ata I kanë dy kombëtare, atë të Shqipërisë dhe atë turke. Ky hoxhë, duke se nuk e ka mission ushtrimin e fesë, bariut të devotshëm të Zotit, por të nxitjes së urrejtjes dhe përçarjes. Madje ai, me këtë deklarat e ka bërë të qartë se punon për interesa të Turqisë.
Më poshtë deklarat e tij.

Dr. Shefqet Krasniqi – Ja pse kombëtarja humbi!
Të dashun vllëzër dhe motra: Pas humbjve të njëpas-njëshme të kombëtarve tona, Shqipëris dhe Turqisë unë kam gjetur shkaktarët pse ndodhi kjo!
Zotit ati i qofshim falë, bëri hesapet (llogarit) e veta duke marrë vendim që kombëtaret tona të humbin. Ju mund të pyetni pse? Ju them unë: I vetmi himn që kupton Zoti është la ila ila llah. … kurse lojtarët këndojnë “rrethë flamutit me një qëllim me një dëshirë” duke mos kuptuar që flamuri nuk sjell fitore, por fitoren e sjell allahu aza egjel!
Arsyeja tjetër është mungesa e besimit. Me një lule nuk vjen pranvera duke aluduar në Mergim Mavrajn. i cili është besimtar i devotshëm plus haxhi.
Lojtarët tanë hidhëruan allahun duke luajtur me rroba të shkurta aq më keq kur këto rroba i prodhon një kompani e kufarve e quajtur ADIDAS (Kompani israelite)!
Allahu është i madhë, atij asgjë nuk i shpëton pa pa sidomos kur stadiumet janë të hapura.
Zoti i vraftë lojtarët tanë që pranuan sponzor Fabriken e birres, Birra Peja në këtë muaj të shenjtë duke e bërë hallall atë që allahu e ka bërë haram, përfundon hoxha!!

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-marreveshja-sekrete-e-hashim-thacit-me-gjykaten-speciale/

http://www.shqiptari.eu/ne-jemi-ilire-nuk-jem-as-sllav-as-turq-le-te-hapen-monumentet-arkeologjike-aty-fshihet-e-verteta-video/

 

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. Flamur Arifi thotë:

  O ktyre Hoxhalarve qe ma lavdoj Turqine duhet me i ja mare Nenshtetesin Shiptare se kta muta jan krejt Tukofila
  500 vite na ka sundu gjuhen shqipe kan dashte me naj hupe e ky Hoxhe Idioti thot i kemi vlazni
  shko ne Turqi o Hoxh ta qifte turki Nanen

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(1)
 2. Agnese thotë:

  Heeee e ekipet tjera te futbollit a dufkan me pase himn tjeter pervec La ila ila ilah… a ? , mandej ekipet e tjera te futbollit munden me luajt me rroba te shkurtra … e gjithashtu ekipeve tjera u lejohet me e pase sponsor Fabrika te birrave ne kete muaj te shenjte … Apo ndoshta sipas teje feja Muslimane vlen vetem per kombin Shqipetare..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)
 3. veli thotë:

  Ky hoxhe nuk levend pairrasen hundet turp imadh perate nuk njeh eren e lules dhe te m….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)
 4. Petriti thotë:

  Ku eshte burimi i kesaj deklarate te hoxhes apo vec po ja futni kot?!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 5. Elvis thotë:

  Ky lajm eshte anonim dhe nuk po e gjej asgjekundi tjeter ne internet ose ne ndonje emisjon TV

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 6. Kreont thotë:

  Nga eshte marre ky lajm?????? Hoxha i nderuar nuk ka asnje postim te tille ne facebook-un e tij ?!!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 7. kosovari thotë:

  Kete “poezi” hoxha e ka meritur plotesisht. Nese analizojme lojrat te cilat i lozin shoqerite jonjerezore mund te themi se ato i ka dhene Zoti. Capi kurre nuk i thot edhave mos luani.As macoku nuk e corton macen pse po luan me lomshin e plakes. Edhe mazi shkon verdalle rreth peles duke lozur gezueshem. Po te ishte dicka keq nga loja e tyre sigurisht se Zoti nuk ua kishte dhene. atehere pse kjo eshte e ndaluar per njerezit? Sepse hoxha e jo zoti po thot keshtu.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(6)
 8. Mal Uka thotë:

  Ore Hoxhe ore halabak
  Cka tka hi hoxhe dreqi nbark
  eshte kah te nguce spo tle rahat
  Nale turrin ore sjap

  Nale turri o faqezi
  Me flamur je ne anmiqesi
  cka po lype more shejtan
  Ate flamurin qe ashte me hane
  Shko nstamoll turkish e gjane

  Flamur te huej nuk don shqipetari
  E ka te vetin si qilibari
  Kuq e zi tfituem me gjak
  Ne lufte me turq o halabak!

  Edhe hymnin tonin e kemi
  Kur ta nishe hoxhe ty tbjen veremi
  E leshojme zanin e rrisim qefin
  Bashk e knoj une me zefin

  Hoxhe po flet e zap spo ki
  Kaka kolla a ki pi
  Sjan marue hoxhe ne Arabi
  Ne amerike me kryq permi

  Pse Ti hoxhe nuk po ece dathe
  Kepuce lekure thiu hoxhe pse ke math
  Shalli ne krye ku ashte maru
  Kallxo hoxhe cka je ka thu

  TI hoxh pyka mos ki maras
  Grueja e jote Adi Adas
  Edhe breket jo veq patika
  Kqyre hoko qka po te veshe Qika

  Fjalen te funit Hoxhe me ta thane
  E vrafsh vehten ne drite me hane
  E do gezohet populli mare
  Thone vrau vehten nje hoxhe magare !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(102) Nuk Pelqej(13)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...