Published On: 30 Maj, 2017

Trupa të reja amerikane vijnë në Kosovë

Ushtarë amerikanë nga ekipi i Brigadës së Këmbësorisë së 39-të të Gardës Kombëtare të Arkansas, 90 sish, do të udhëtojnë për në Kosovë.

Siç njofton televizioni amerikan KATV, këto trupa amerikane do të qëndrojnë për nëntë muaj në Kosovë.

Ata do të jenë pjesë e misionit në kuadër të NATO-s në Kosovë.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...