Published On: 11 Gusht, 2016

Trupa të KFOR-it largohen përkohësisht nga Kosova

Kontingjent i KFOR-it nga Kosova, pas një kërkese për mbështetje nga autoritetet maqedone, kanë shkuar në ndihmë në Shkup, ku ditë më parë pati përmbytje.

Trupa të KFOR-it zviceran dhe austriak kanë arritur sot në Shkup për të ofruar ndihmë me ngarkues, ekskavatorë e kamionë, të udhëhequr nga inxhinierët ushtarak, transmeton Koha.net.
Sipas faqes zyrtare të NATO-s, në total janë 18 pjesëtarë dhe 13 mjete të NATO-s të vendosura në Stajkovec, pranë Shkupit. Ata do të qëndrojnë aty përafërsisht 10 ditë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...