Published On: 17 Shtator, 2016

Trump merrjani armët Hillarit, çarmatoseni dhe shohimon se çfarë do të ndodhë

Kandidati republikan për president të ShBA-ve, Donald Trump, është duke u përballur me kritika të shumta pasi që paralajmëroi dje për herë të dytë për vrasjen e rivales së tij demokrate, Hillary Clinton.

Trump sugjeroi se sigurimi i Hillaryt duhet t’i dorëzojë armët dhe të shohë se çfarë ndodh pastaj me Hillaryin, transmeton Express.

Ai tha para përkrahësve të tij se Hillary dëshiron ta shkatërrojë amendamentin e dytë të tyre.

Ndërkohë, ekipi i Hillaryt e ka akuzuar Trumpin se po i nxit njerëzit në dhunë.

Duke folur në një tubim dje në Majami, Trump tha me sarkazëm: “Mendoj se truprojat e Hillaryt duhet t’i lëshojnë armët. Duhet të çarmatosen, apo?”

Duke shtuar: “Merrjani armët, sepse ajo s’i do armët. Merrjani armët atyre dhe lë të shohim se çfarë ndodh pastaj me të. Merrjani armët atyre. Në rregull? Do të ishte shumë e rrezikshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...