Published On: 13 Tetor, 2016

Trump ju kërkon falje serbëve për bombardimet, i fton ta votojnë (Foto)

Kandidati për President të SHBA-së, Donald Trump në një intervistë për revistën “Nedeljnik” u ka kërkuar falje serbëve për bombardimet e vitit 1999.

“U kërkoj falje serbëve për bombardimet që ndodhën në vitin 1999”, ka thënë Trump.

Miliarderi amerikan, ka thënë se ai do të zotohet në forcimin e marrëdhënieve në mes të SHBA-së dhe Beogradit, transmeton Gazeta Express.

“Bombardimet ndaj serbëve, ishin një gabim i madh. Serbët janë njerëz shumë të mirë”, ka thënë Trump, derisa ka përmendur se Clinton ka krijuar rrëmujë në Ballkan.

Trump, gjithashtu, ka thënë se ai do të krijojë marrëdhënie të mira edhe me Rusinë e Putinit, por u zotua se do të luftojë kundër ISIS-it.

Po ashtu, ai u bëri thirrje shtetasve amerikanë me origjinë serbe ta votojnë atë në zgjedhjet presidenciale. /Gazeta Express/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. haku thotë:

  Per te drejtat e shqiptareve SHBA tradicionalisht kane nivel. Se pari Presidenti Bush, Plaku, per te cilin kosovaret flasin shume pake, haptazi kerkon nga Jugosllavia qe t’i siguroje shqiptareve ne Kosoves te drejta te barabarta.Programin e tij e vazhdon Presidenti Clinton.
  Kandidati per President te Amerikes, Tramp shkele parimet e politikes amerikane. Shkele me te kater kembet si g… ne lloq.Si eshte e mundur te kritikohet nje politike amerikane e cila ka shpetuar nga shfarosja afer 1.000.000 njerez te pafajshem. Para se te intevenoi Presidenti Clinton ne Ballkan vriten e masakrohen mbi 200.000 boshnjak, kroat e shqiptare te pafajshem.Per pake ore zhduken njerezit e nje qyteti te tere, Srebrenices.Falanga serbe per 6 muaj rresht shkatrroi deri ne temel Vukovarin. Mladici thoshte “bombardo se aty ka pake serbe”, ishte fjala per bombardimin nonstop te Sarajeves. E keshtu me rradhe para syve te Europes ndodhte genocidi ndaj popullit boshnjak, kroat e shqiptare. Mitarani dhe Mejxheri jo vetem qe nuk merrnin asgje por edhe pengonin.Dhe,po mos te vinte ne pushtet Zhak Shiraku dhe Tony Blair lufta ne Ballkan nuk kishte me perfunduar me afer cerek milioni viktima. Keta e perkrahen Presidentin Clinton i cili ndermorri hapa konkret per sigurimin e paqes ne Ballkan.
  Milloshevici kerkonte edhe me tutje gjakderdhje. Nuk pranonte nderprerjen e masakrave ndaj kosovareve. Milloshevicit pak iu duken 250.000 viktima, e donte nje kosove serbe dhe nje shtet me te gjithe serbet ne te.Me nje fjale, ai e shkatrroi Jugosllavine, deri me atehere, shtetin me te sigurt e me te qete ne tere boten. Nje politike te tille te Milloshevicit SHBA nuk e deshten.
  Sot, nje kandidat per President te Amerikes te kerkoje rehabilitimin e nje politike te cilen e ka gjykuar me te drejte Gjykata e Hages si dhe ka denuar akteret e asaj politik, eshte tersisht jasht te gjitha parimeve te krijuara me shekuj ne SHBA. Politika e ketij kandidati eshte kthim ne kohen e para PRESIDENTEVE XHFERSON E WASHINGTON.Ku do shkosh Amerike? Ku???

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...